Systemy nagłośnieniowe, obsługa imprez, naprawa sprzętu elektroakustycznego
O firmie Nowości Produkty Archiwalne Serwis sprzętu Galeria Kontakt
Menu:   
Nowości
Kolumny gitarowe
Kolumny basowe
Kolumny monitorowe
Kolumny PA - Aktywne
Kolumny Line-Array
Wzmacniacze gitarowe
Wzmacniacze basowe
Wzmacniacze mocy
Lampy Groove Tubes
• PDI-Passive Direct Box
• Inne
• Lampy do Preampów
• Lampy mocy (grupa 6V6)
• Lampy mocy (grupa 6L6)
• Lampy mocy (grupa EL34)
• Lampy mocy (grupa 6550)
• Lampy mocy (grupa EL84)
• Lampy mocy (inne)
• Lampy prostownicze
Cenniki
Pliki do pobrania
Produkty Archiwalne
Serwis Sprzętu
Obsługa imprez
Galeria
Nasi klienci
Kontakt

Odwiedzio nas:
980325 osb


LAMPY GROOVE TUBES

Groove Tubes to firma, która powstała w 1970 roku, gdy Aspen Pittman, jej założyciel i wizjoner, sfinansował badania mające na celu dokładne zbadanie fenomenu lampowego brzmienia. Aspena od zawsze fascynowały urządzenia lampowe, a jego, vintage kolekcja lampowych wzmacniaczy i mikrofonów lampowych liczy ponad 250 eksponatów. Kierowani ciekawością i chęcią zgłębienia tej problematyki, Aspen i jego inżynierowie rozpoczęli badania, które doprowadziły do uzyskania zaskakujących wyników i odkrycia całkowicie nowych sposobów interpretacji już zebranych danych. Badania te stanowiły początek istnienia Groove Tubes, i trwają nadal, dzięki czemu produktu sygnowane symbolem GT są coraz lepsze.

Od tego czasu Groove Tubes przebyło długa drogę: od garażowego warsztatu do międzynarodowej firmy posiadającej ponad 1200 detalicznych punktów sprzedaży w samych tylko Stanach Zjednoczonych i dystrybutorów w blisko 50 krajach, wciąż jednak wśród załogi GT żywy jest ów duch eksperymentu i fascynacji, który zadecydował o sukcesie tej firmy.

Naturalną konsekwencją odkryć w dziedzinie techniki konstrukcji lamp było rozszerzenie badań na urządzenia lampowe. W ten sposób powstał legendarny, używany do dzisiaj, uznawany za fenomen techniki lampowej Speaker Emulator, pozwalający na bezpośrednią rejestrację sygnału z gitarowego wzmacniacza lampowego, bez potrzeby posiadania odpowiedniego pomieszczenia, kolumny głośnikowej i mikrofonów. Kolejne wynalazki okazały się, co najmniej równie rewolucyjne: mikrofony lampowe, kompresory, przedwzmacniacze mikrofonowe, equalizery.

Aspen Pittman jest równie znany ze swojej działalności w ramach Groove Tubes, co jako autor książki nieobcej żadnemu miłośnikowi lamp: The Tube Amp Book. Jest to pozycja na tyle klasyczna i podstawowa, że wciąż ukazują się jej wznowienia, jednak już chwilę później znikają z półek księgarń i sklepów muzycznych. Na tej książce wychowała się cała rzesza miłośników lamp sprzedano już blisko 80 000 egzemplarzy tego wydawnictwa.

© Soundman 2024 - wszelkie prawa zastrzeone Projekt Studio Kolor    Modyfikacje i hosting VILQ